Niebinarny spis powszechny

Ciekawi Cię, jakiego języka używają polskie osoby niebinarne? Które zaimki, rodzaje gramatyczne i inne formy są najpopularniejsze? Jakimi etykietkami się opisujemy? Jak te trendy zmieniają się w czasie?

To super, bo nas też! Dlatego chcemy co roku przeprowadzać niebinarny spis powszechny, w którym to zbadamy. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby niebinarne posługujące się językiem polskim.

Jeśli swoją płeć opisujesz jako „kobieta – zawsze i wyłącznie” albo „mężczyzna – zawsze i wyłącznie”, to badanie nie jest skierowane do Ciebie (ale docenimy jeśli podzielisz się linkiem ze znajomymi!). Natomiast jeśli opisujesz swoją płeć jako „gdzieś pomiędzy”, „ani mężczyzna, ani kobieta”, „zależy kiedy”, „więcej niż jedna”, „poza binarnym podziałem”, „nie wiem”, itp., to bardzo prosimy o wzięcie udziału.

Ankieta składa się z 10 pytań i jest otwarta od 1.02.2021 do 28.02.2021. W pytaniach wielokrotnego wyboru można zaznaczyć wiele odpowiedzi, jak również dopisać własne. By uniknąć tendencyjności, kolejność propozycji jest losowa.

Inspiracją do przeprowadzenia spisu był anglojęzyczny gender census, który trwa do 10 marca. Jeśli posługujesz się językiem angielskim, zapraszamy do wypełnienia również i tej ankiety.

Udostępnij: