Niebinarny Spis Powszechny

Ciekawi Cię, jakiego języka używają polskie osoby niebinarne? Które zaimki, rodzaje gramatyczne i inne formy są najpopularniejsze? Jakimi etykietkami się opisujemy? Jak te trendy zmieniają się w czasie?

To super, bo nas też! Dlatego chcemy co roku przeprowadzać Niebinarny Spis Powszechny, w którym to zbadamy. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby niebinarne posługujące się językiem polskim.

Jeśli swoją płeć opisujesz jako „kobieta – zawsze i wyłącznie” albo „mężczyzna – zawsze i wyłącznie”, to badanie nie jest skierowane do Ciebie (ale docenimy jeśli podzielisz się linkiem ze znajomymi!). Natomiast jeśli opisujesz swoją płeć jako „gdzieś pomiędzy”, „ani mężczyzna, ani kobieta”, „zależy kiedy”, „więcej niż jedna”, „poza binarnym podziałem”, „nie wiem”, itp., to bardzo prosimy o wzięcie udziału.

Inspiracją do przeprowadzenia spisu był anglojęzyczny Gender Census. Jeśli posługujesz się językiem angielskim, zapraszamy do wypełnienia również i tej ankiety.

Następny Spis odbędzie się w lutym.

Zależy nam, by zebrać odpowiedzi od możliwie największej grupy osób niebinarnych. Możesz pomóc nam do nich dotrzeć, podając dalej info o Spisie.

Udostępnij:


Nie chcesz przegapić kolejnej edycji? Raportu z wnioskami ze Spisu? Możesz podać tutaj swój adres email – wyślemy Ci dwie wiadomości rocznie: gdy zacznie się nowa edycja, i gdy opublikujemy raport ze Spisu. Oczywiście bez powiązania adresu z Twoimi odpowiedziami.