Szkolenia i warsztaty

Doceniasz istotność takich wartości jak równe prawa, inkluzywność, szacunek i różnorodność, i chcesz je krzewić w swojej firmie, instytucji bądź organizacji? Chcesz pomóc osobom w swoim gronie dokształcić się w kwestiach inkluzywności?

Osoby członkowskie naszego kolektywu prowadzą szkolenia i warsztaty w zakresie języka inkluzywnego, niebinarnego i neutralnego płciowo. Jesteśmy jednak otwarte na współpracę w szerszym zakresie, możemy przygotować wykład dostosowany do konkretnych potrzeb, np. uwzględniając tematykę transpłciowości, feminizmu czy – patrząc szerzej – praw i potrzeb społeczności LGBTQIAP+.

Oferujemy szkolenia i warsztaty na terenie Polski (za zwrotem ewentualnych kosztów dojazdu), a także online; w języku polskim i angielskim.

Jeśli jesteś zainteresowanx, podeślij nam maila na adres szkolenia@zaimki.pl, pamiętając o podaniu informacji takich jak: rodzaj organizacji, lokalizacja, preferowany termin i forma, oczekiwana liczba osób mających wziąć udział, na których zagadnieniach chciałxbyś się skupić, itp.

Dla organizacji non-profit możemy odstąpić od wynagrodzenia.

szkolenia@zaimki.pl

Nasza misja

Walczymy o wolność, szacunek i inkluzywność w języku.

  • Wolność – by każde mogło używać wobec siebie takich zaimków i innych form, jakie uważa, że najlepiej je opisują.
  • Szacunek – by formy używane przez inne osoby były respektowane.
  • Inkluzywność – by mówiąc o osobie nieznanej lub o grupie osób, nie zakładać ich płci i nie wykluczać.