Kontakt

Zanim napiszesz, zajrzyj do naszego FAQ – być może odpowiedź na Twoje pytanie już się tam znajduje.

Jesteśmy międzynarodowym zespołem – osoby, które stworzyły daną wersję językową, niekoniecznie będą tymi samymi osobami, które zobaczą Twoją wiadomość. W miarę możliwości prosimy o kontakt w języku polskim lub angielskim.

Chcesz dodać nową wersję językową? Super! Informacje znajdziesz w tej instrukcji.

Tworzysz jakiś materiał o języku neutralnym? Piszesz lub tłumaczysz na polski postać niebinarną? Cudownie! Prosimy, daj nam znać. Chętnie doradzimy i chętnie udostępnimy u siebie linka.

Chcesz wysłać nam hejty? Daruj sobie, nie dyskutujemy z trollami. Wrzucenie wiadomości do spamu zajmie nam mniej czasu niż tobie naskrobanie jej.

Polskojęzyczne:

Bot kalendarza:

Mercz:

Autorza strony

  • Kolektyw „Rada Języka Neutralnego”
    Jesteśmy kolektywem queerowym zajmującym się zbieraniem, badaniem, kształtowaniem i promowaniem języka niebinarnego i języka neutralnego płciowo. Wspieramy również działania na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej.

Wkład w projekt

Zaimki.pl to projekt o publicznym kodzie źródłowym tworzony przez osoby wolontariackie. Też możesz być jego częścią! Poniżej przedstawiamy niektóre sposoby na pomoc przy tworzeniu Zaimków. Osoby aktywnie współtworzące stronę zaprosimy do kolektywu.

Dodaj wpisy

WIele części strony (jak słownik neutratywów, terminologii, inkluzywny…) pozwala na dodawanie i edytowanie wpisów. Jeśli sądzisz, że czegoś w nich brakuje lub nie jest poprawne, możesz zgłosić swoją propozycję.

Stwórz nową wersję językową

Instrukcje tworzenia nowej wersji językowej strony dostępne są tutaj. Zanim zaczniesz pracę, skontaktuj się z nami, by skoordynować z innymi osobami.

Dodaj lub popraw tłumaczenia

Brakuje jakiegoś tekstu tłumaczenia albo są w nim błędy? Kliknij „Zaproponuj tłumaczenie” w stopce i podążaj za instrukcjami.

Zgłoś pull requesta

Technicznymi zadaniami zarządzamy poprzez ten kanban board. Wybierz nieprzypisanego do nikogo taska z kolumny „To Do”, przypisz go do siebie i zacznij pracę. Nie bój się zadawać pytań.

Nasza misja

Walczymy o wolność, szacunek i inkluzywność w języku.

  • Wolność – by każde mogło używać wobec siebie takich zaimków i innych form, jakie uważa, że najlepiej je opisują.
  • Szacunek – by formy używane przez inne osoby były respektowane.
  • Inkluzywność – by mówiąc o osobie nieznanej lub o grupie osób, nie zakładać ich płci i nie wykluczać.