Regulamin

Ostatnia aktualizacja: 2021-12-13

Poniższy tekst jest wyłącznie pomocniczym tłumaczeniem. Jedyną prawnie wiążącą wersją Regulaminu jest wersja anglojęzyczna dostępna tutaj.

Poniższy Regulamin reguluje Twój dostęp do oraz warunki użytkowania Usług dostępnych poprzez stronę pronouns.page / zaimki.pl administrowaną przez kolektyw „Rada Języka Neutralnego”, z którym możesz skontaktować się drogą mailową: contact@pronouns.page.

Używając Usług wyrażasz zgodę na warunki Regulaminu oraz na to, byśmy zbierały i przetwarzały Twoje dane zgodnie z dostępną poniżej Polityką Prywatności.

Osoby użytkujące oraz konta

Nie możesz założyć konta, jeśli zabrania Ci tego prawo w Twojej jurysdykcji. Nie możesz założyć konta, jeśli nie masz ukończonych 13 lat. Jeśli nie masz ukończonych 16 lat, potrzebujesz zgody osoby posiadającej prawa rodzicielskie.

Zakładając u nas konto, ponosisz odpowiedzialność za zabezpieczanie metod autentykacji, których używasz, by zalogować się do Usług (czyli: hasło do Twojego konta mailowego i/lub platformy mediów społecznościowych). Zgadzasz się nie udostępniać ich osobom trzecim. Musisz poinformować nas niezwłocznie po zauważeniu jakiegokolwiek naruszenia środków bezpieczeństwa albo nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta.

Zastrzegamy sobie prawo do zawieszenia lub usunięcia Twojego konta niezwłocznie, bez uprzedniego ostrzeżenia ani odpowiedzialności, z dowolnego powodu, w tym bez ograniczeń jeśli złamiesz zasady Regulaminu.

Konta bez wizytówek ani aktywności w ciągu poprzednich 30 dni zostaną usunięte, a ich nazwy użytkownicza oddane do puli wolnych nazw.

Treść

Treść, którą umieszczasz w Usługach należy do Ciebie. Umieszczając ją, udzielasz nam globalnej, darmowej licencji do używania, kopiowania, reprodukcji, przetwarzania, adaptowania, modyfikowania, publikowania, transmitowania, wyświetlania i dystrybucji tej Treści w dowolny sposób.

Nie popieramy ani nie gwarantujemy prawdziwości ani bezpieczeństwa Treści umieszczanej przez inne osoby używające Usług, a w szczególności linków do zewnętrznych stron.

Zabronione jest umieszczanie w Usługach Treści, które mogą łamać prawo albo normy społeczne, w tym, lecz nie wyłącznie: propagowanie reżimów totalitarnych, mowa nienawiści, rasizm, ksenofobia, homofobia, transfobia, enbyfobia, queerfobia, queerowy ekskluzjonizm, mizoginia, nekanie, podszywanie się pod inne osoby, pornografia dziecięca, działanie w sposób bezprawny, dezinformacja, udostępnianie cudzych danych osobowych, spam, trolowanie, reklamy, naruszenia praw autorskich i znaków towarowych.

Ponosisz odpowiedzialność za Treść, którą umieszczasz w Usługach. Jeśli złamiesz ten Regulamin, usuniemy Twoje Treści bez uprzedniego powiadomienia, możemy też wycofać Twoją licencję na dostęp do Usług. Jeśli złamiesz prawo, przekażemy Twoje dane organom ścigania.

Polityka Prywatności

Dokładamy wszelkich starań, by przechowywać Twoje dane w sposób bezpieczny, oraz by wszystkie dane, których wprost nie opublikujesz, nie zostały przejęte przez osoby trzecie, z wyjątkiem zaufanych stron trzecich opisanych poniżej.

Oprócz danych, które wprost opublikujesz w Usługach jako Treści, albo przekażesz nam pośrednio (np. tokeny dostępowe OAuth w przypadku logowania się przez media społecznościowe), żadne dodatkowe prywatne dane dane powiązane z Twoim kontem nie są przechowywane ani przetwarzane.

Możesz edytować i usunąć każdą Treść, którą umieszczasz w Usługach.

Jeśli skontaktujesz się z nami drogą mailową, będziemy przechowywać Twój adres email w celu dalszej komunikacji.

Własnych ciasteczek oraz local storage używamy tylko do utrzymania sesji logowania oraz zapisania Twoich preferencji.

Używamy Matomo do analizowania ruchu sieciowego na stronie. Te dane nie są powiązane z Twoją nazwą użytkownicza, a Twój adres IP jest anonimizowany. Możesz przeczytać więcej o danych przechowywanych przez Matomo tutuaj, a o używanych ciasteczkach tutaj.

Używamy arc.io, by pokryć koszty utrzymania strony bez wprowadzania reklam. Ich politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

Używamy hCaptcha do odfiltrowywania botów oraz zapobiegania atakom DDoS. Ich politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

Logi serwera oraz kopie bezpieczeństwa są przechowywane nie dłużej niż przez 18 miesięcy.

Twoje dane osobowe są chronione przez RODO, co oznacza, że masz prawo do wglądu, poprawy, aktualizacji i usunięcia Twoich danych, które przechowujemy.

Postanowienia końcowe

Prawem właściwym jest prawo Królestwa Niderlandów.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu w dowolnym momencie. Jeśli zmiany będą istotne, poinformujemy o nich na przynajmniej 30 dni przed ich wejściem w życie.