Podsumowanie roku 2020

2020-12-31 | @andrea

Cóż to był za rok!

Zaczęło się od małego fanpejdża, dokumentu z kilkunastoma cytatami z książek i od posta na blogu z zarysem kilku tabelek!

A tymczasem mamy już trzy wersje językowe (polską, angielską i hiszpańską) i aktywnie pracujemy nad sześcioma kolejnymi. Każdego tygodnia odwiedza nas około 2,5 tysiąca osób, a ponad 3,2 tysiąca osób fanowskich śledzi nas na fejsbuku. Udzieliłośmy pięciu wywiadów i byłośmy cytowane/wspomniane w (co najmniej) sześciu artykułach prasowych i podcastach.

Połączyłośmy siły, zawiązując kolektyw „Rada Języka Neutralnego” i otworzyłośmy na współpracę międzynarodową. Dodałośmy do strony wizytówki, flagi, wymowę, przegląd polskiej niebinarnej gramatyki po angielsku oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Uzupełniłośmy brakujące formy w niektórych zaimkach i rodzajach gramatycznych. Pomogłyśmy w tłumaczeniu gdy Bugsnax. A przede wszystkim: stworzyłośmy samo słowo “neutratyw”, któremu udało się nawet zaistnieć w świadomości językoznawców PWN-u. I to wszystko w niecałe pół roku!

Co nas czeka w przyszłości? Sporo pracy nad dalszym tworzeniem i promowaniem inkluzywnego języka! Współpracujemy z nejtiwami nad kolejnymi wersjami językowymi. Jesteśmy kontakcie z kilkoma osobami piszącymi prace dyplomowe i naukowe na ten temat. Pracujemy nad stworzeniem Słownika Terminologii Queerowej, Słownika Języka Inkluzywnego, katalogu neutralnych imion, ściągi z zaimkami znanych osób, polskim cenzusem osób niebinarnych i wieloma innymi inicjatywami!

A tymczasem wszystkim faniętom, fanom i fankom życzymy cudownego roku 2021, pełnego akceptacji i miłości.

Udostępnij: